BRACCO ITALIANO |
Antal: 31 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
DK UCH DK V-14 JWW-14 OLYMPOS IL MIO NUOVO CARNEVALE Ägare: GITTE & JOHN FINNICH PEDERSEN, HØRSHOLM, DANMARK Uppfödare: FINNICH PEDERSEN G. & FINNICH J., DANMARK |
|
BIM: |
DK UCH SE JV-12 SE UCH SE V-15 FIKRET'S FEEL THE FIRE Ägare: MARIKA TENHUNEN, NEUVOTON, FINLAND Uppfödare: TENHUNEN MARIKA, FINLAND |
|
CACIB - hane: |
DK UCH DK V-14 JWW-14 OLYMPOS IL MIO NUOVO CARNEVALE Ägare: GITTE & JOHN FINNICH PEDERSEN, HØRSHOLM, DANMARK Uppfödare: FINNICH PEDERSEN G. & FINNICH J., DANMARK |
|
CACIB - tik: |
SE JV-14 SE V-14 BRIGITTE Ägare: PETTERSSON LINNÉA, BORLÄNGE Uppfödare: SODINI MAURIZIO, ITALIEN |
|
CERT - hane: |
DK UCH DK V-14 JWW-14 OLYMPOS IL MIO NUOVO CARNEVALE Ägare: GITTE & JOHN FINNICH PEDERSEN, HØRSHOLM, DANMARK Uppfödare: FINNICH PEDERSEN G. & FINNICH J., DANMARK |
|
CERT - tik: |
DK U(D)CH NO UCH SE JV-13 OLYMPOS LA MIA MASCHERA A CARNEVALE Ägare: IRENE KROGSTAD, BØRSA, NORGE Uppfödare: PEDERSEN FINNICH GITTE & JOHN, DK-2970 HÖRSHOLM |
|
Bästa veteran: |
C.I.B. DK UCH JEUW-08 LU CH NL CH NO UCH SEQUINS BAVENO Ägare: GAARDE KLEMMENSEN ANN-SOFIE, ULLARED Uppfödare: KNIPPENBORG CASPER, NEDERLÄNDERNA |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: INSPIRATIONS Uppfödare: NILSSON LARS, HUNNEBOSTRAND |
|
BRAQUE D'AUVERGNE |
Antal: 1 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
LT CH SE JV-15 SE V-15 WILDJANE'S CHATEAU MONTUS XL Ägare: JANETTE BERGSTEN, ESPOO, FINLAND Uppfödare: BERGSTEN JANETTE, FINLAND |
|
CACIB - tik: |
LT CH SE JV-15 SE V-15 WILDJANE'S CHATEAU MONTUS XL Ägare: JANETTE BERGSTEN, ESPOO, FINLAND Uppfödare: BERGSTEN JANETTE, FINLAND |
|
BRAQUE DE L'ARIÉGE |
Antal: 1 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
EUW-15 LT CH SE JV-14 SE JV-15 SE V-14 SE V-15 MELDOR-SETT OURAGAN PUISSANT Ägare: JANETTE BERGSTEN, ESPOO, FINLAND Uppfödare: RENATA OLSZEWSKA, POLEN |
|
CACIB - hane: |
EUW-15 LT CH SE JV-14 SE JV-15 SE V-14 SE V-15 MELDOR-SETT OURAGAN PUISSANT Ägare: JANETTE BERGSTEN, ESPOO, FINLAND Uppfödare: RENATA OLSZEWSKA, POLEN |
|
BRAQUE DU BOURBONNAIS |
Antal: 4 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
DK CH(U) DK V-14 NO UCH NO V-12 NO V-13 NO V-14 NO V-15 SE JV-12 SE V-12 WW-14 HUNTER GYLDENSKOV DE LA PIERRE D'OR Ägare: MAIKEN GYLDENSKOV HORN, MERÅKER, NORGE Uppfödare: MARETTA JEAN-MARC, FRANKRIKE |
|
BIM: |
DK V-15 NO V-15 SE JV-15 SE V-15 GYLDENSKOVS JAGA Ägare: MAIKEN GYLDENSKOV HORN, MERÅKER, NORGE Uppfödare: VATNE MAIKEN HILLY HORN & KRISTIAN, NORGE |
|
CACIB - hane: |
DK CH(U) DK V-14 NO UCH NO V-12 NO V-13 NO V-14 NO V-15 SE JV-12 SE V-12 WW-14 HUNTER GYLDENSKOV DE LA PIERRE D'OR Ägare: MAIKEN GYLDENSKOV HORN, MERÅKER, NORGE Uppfödare: MARETTA JEAN-MARC, FRANKRIKE |
|
CACIB - tik: |
DK V-15 NO V-15 SE JV-15 SE V-15 GYLDENSKOVS JAGA Ägare: MAIKEN GYLDENSKOV HORN, MERÅKER, NORGE Uppfödare: VATNE MAIKEN HILLY HORN & KRISTIAN, NORGE |
|
CERT - tik: |
DK V-15 NO V-15 SE JV-15 SE V-15 GYLDENSKOVS JAGA Ägare: MAIKEN GYLDENSKOV HORN, MERÅKER, NORGE Uppfödare: VATNE MAIKEN HILLY HORN & KRISTIAN, NORGE |
|
|
Domare: |
COODE CAROLE, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
EUW-15 NORD V-14 SE V-14 VANITY PAULINE Ägare: JANNE GREGERSEN, AULI, NORGE Uppfödare: HJORTH SÖRENSEN G & BERGH H, NO-1816 SKIPTVET |
|
BIM: |
J GRIBSKOVEN'S SLEIPNER Ägare: MÄKITALO ÅSA, KIRUNA Uppfödare: STENHÖJ JÖRGENSEN SÖREN & LENE, DANMARK |
|
CACIB - hane: |
JERC DES SOURCES CLAIRES Ägare: JOHANSSON HELEN, DALA-HUSBY Uppfödare: DESPRATS HENRI, FRANKRIKE |
|
CACIB - tik: |
SE V-15 INDRA ETOILE DE PASSEMARAIS Ägare: LINDQVIST KICKI, NORRKÖPING Uppfödare: STALTER MICHEL & NATHALIE, FRANKRIKE |
|
CERT - hane: |
J GRIBSKOVEN'S SLEIPNER Ägare: MÄKITALO ÅSA, KIRUNA Uppfödare: STENHÖJ JÖRGENSEN SÖREN & LENE, DANMARK |
|
CERT - tik: |
EUW-15 NORD V-14 SE V-14 VANITY PAULINE Ägare: JANNE GREGERSEN, AULI, NORGE Uppfödare: HJORTH SÖRENSEN G & BERGH H, NO-1816 SKIPTVET |
|
DRENTSCHE PATRIJSHOND |
Antal: 15 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.E. NORD JV-11 SE V-15 ARVID FAN'T SUYDEVELT Ägare: ALANKO KIRSI & HOEKSEMA JAAP, FI-37550 LEMPÄÄLÄ, FINLAND Uppfödare: HOEKSEMA J.W, NEDERLÄNDERNA |
|
BIM: |
SE JV-15 SE VCH TEACHER'S PRECIOUS MIRACLE Ägare: HÖRFORS ROTESTAM ANNIKA, FLEN Uppfödare: HERLITZ BRITTA, HÖRFORS ROTESTAM ANNIKA, TYRESÖ |
|
CACIB - hane: |
C.I.E. NORD JV-11 SE V-15 ARVID FAN'T SUYDEVELT Ägare: ALANKO KIRSI & HOEKSEMA JAAP, FI-37550 LEMPÄÄLÄ, FINLAND Uppfödare: HOEKSEMA J.W, NEDERLÄNDERNA |
|
CACIB - tik: |
SE JV-15 SE VCH TEACHER'S PRECIOUS MIRACLE Ägare: HÖRFORS ROTESTAM ANNIKA, FLEN Uppfödare: HERLITZ BRITTA, HÖRFORS ROTESTAM ANNIKA, TYRESÖ |
|
CERT - hane: |
J SE V-13 SE VCH SAM-PRESTO Ägare: ÖHRN NIKLAS, YSTAD Uppfödare: KOCH HAHN STEFAN, SKÅNE-TRANÅS |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. FI V-09 FI V-10 JWW-08 NO UCH NORD V-09 NORD V-11 VEUW-15 WW-14 DOORTJE FAN'T SUYDEVELT Ägare: IVERSEN EIVOR, PITEÅ Uppfödare: HOEKSEMA J W, NEDERLÄNDERNA |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: FAN'T SUYDEVELT Uppfödare: HOEKSEMA J.W, NEDERLÄNDERNA |
|
|
Domare: |
COODE CAROLE, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.E. JWW-08 SE V-10 SWANNERY UNFORGETTABLE Ägare: KATJA VÄKIPARTA, KOUVOLA, FINLAND Uppfödare: PÖLLÄNEN JAANA, FINLAND |
|
BIM: |
DK V-12 FI V-14 LT CH SE V-14 SE V-15 WW-14 BLUE BALTIC'S GOLDI LOCK ROCK Ägare: ULLA LEHTO, PIIKKIÖ, FINLAND Uppfödare: PAUHKURI MARITA, FORSSA, FINLAND |
|
CACIB - hane: |
FI JV-13 NORD JV-13 BOURNEHOUSE SEA SHANTY Ägare: KÄTLIN KALDOJA, HARJUMAA, ESTLAND Uppfödare: |
|
CERT - hane: |
NO JV-12 NO UCH MOYEN'S ZOFUZ Ägare: BERG STEINAR, NO-7023 TRONDHEIM, NORGE Uppfödare: KLEFFELGÅRD MOY, NO-3525 HALLINGBY |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. JWW-08 SE V-10 SWANNERY UNFORGETTABLE Ägare: KATJA VÄKIPARTA, KOUVOLA, FINLAND Uppfödare: PÖLLÄNEN JAANA, FINLAND |
|
Bästa avelsgrupp: |
C.I.E. JWW-08 SE V-10 SWANNERY UNFORGETTABLE Ägare: KATJA VÄKIPARTA, KOUVOLA, FINLAND Uppfödare: PÖLLÄNEN JAANA, FINLAND |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: NATTASET Uppfödare: PÖLLÄNEN JAANA, FINLAND |
|
ÉPAGNEUL BLEU DE PICARDIE |
Antal: 1 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
NO V-13 NORD V-14 SE V-11 SE V-14 FONCE DU CLOS MALDAV Ägare: LINDELÖF SIW, ÖREBRO Uppfödare: MME MALBAUT JEROME & DAVENN CECILE, FRANKRIKE |
|
CACIB - hane: |
NO V-13 NORD V-14 SE V-11 SE V-14 FONCE DU CLOS MALDAV Ägare: LINDELÖF SIW, ÖREBRO Uppfödare: MME MALBAUT JEROME & DAVENN CECILE, FRANKRIKE |
|
ÉPAGNEUL DE PONT-AUDEMER |
Antal: 2 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
ETOILE DE LA FERME DU CHEZ Ägare: LAURA RUOTSALAINEN, LAMMI, FINLAND Uppfödare: TOGNETTI PHILIPPE, FRANKRIKE |
|
CACIB - tik: |
ETOILE DE LA FERME DU CHEZ Ägare: LAURA RUOTSALAINEN, LAMMI, FINLAND Uppfödare: TOGNETTI PHILIPPE, FRANKRIKE |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. NORD V-12 NORD V-13 VEUW-15 WESTGROVE ROSE DU ROI Ägare: LAURA RUOTSALAINEN, LAMMI, FINLAND Uppfödare: WESTERLUND MINNA, FINLAND |
|
GAMMEL DANSK HÖNSEHUND |
Antal: 4 |
|
Domare: |
LILJEQVIST LIZ-BETH C - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
SIMSALAS NILS HOLGERSSON Ägare: EHRENBERG MARIA, SIGTUNA Uppfödare: EHRENBERG MARIA, SIGTUNA |
|
BIM: |
TÖSEN Ägare: STINE JULØ, KØGE, DANMARK Uppfödare: NEDERGAARD HANNE, DANMARK |
|
CACIB - hane: |
SIMSALAS NILS HOLGERSSON Ägare: EHRENBERG MARIA, SIGTUNA Uppfödare: EHRENBERG MARIA, SIGTUNA |
|
CACIB - tik: |
TÖSEN Ägare: STINE JULØ, KØGE, DANMARK Uppfödare: NEDERGAARD HANNE, DANMARK |
|
CERT - hane: |
SIMSALAS NILS HOLGERSSON Ägare: EHRENBERG MARIA, SIGTUNA Uppfödare: EHRENBERG MARIA, SIGTUNA |
|
Bästa veteran: |
LPI LPII RLD F RLD N NEI'S MADONNA AF GRANLY Ägare: HAGELIN BENGT, TORSHÄLLA Uppfödare: NEI JESPER, NEI ANNA-LENA M, KOLSVA |
|
|
Domare: |
COODE CAROLE, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
SUNNY PRIDES NIGHTINGALE Ägare: EILERSEN CHRISTINE, ANKARSRUM Uppfödare: KOJZAR YVONNE, HÖLÖ |
|
BIM: |
C.I.E. DK V-15 LT CH SE V-13 SE V-14 SUNNY PRIDES NIGHTCAP Ägare: WARMBOE LISBETH, SKIVARP Uppfödare: KOJZAR YVONNE, HÖLÖ |
|
CACIB - hane: |
C.I.E. DK V-15 LT CH SE V-13 SE V-14 SUNNY PRIDES NIGHTCAP Ägare: WARMBOE LISBETH, SKIVARP Uppfödare: KOJZAR YVONNE, HÖLÖ |
|
CACIB - tik: |
SUNNY PRIDES NIGHTINGALE Ägare: EILERSEN CHRISTINE, ANKARSRUM Uppfödare: KOJZAR YVONNE, HÖLÖ |
|
GRIFFON D'ARRET À POIL DUR/KORTHALS |
Antal: 1 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
LT JCH CAMA CERTA GRIFF Ägare: SAVIOIJA MIKKO & MINNA, FI-60200 SEINÄJOKI, FINLAND Uppfödare: WLODARSKA PATRYCJA, POLEN |
|
CACIB - tik: |
LT JCH CAMA CERTA GRIFF Ägare: SAVIOIJA MIKKO & MINNA, FI-60200 SEINÄJOKI, FINLAND Uppfödare: WLODARSKA PATRYCJA, POLEN |
|
CERT - tik: |
LT JCH CAMA CERTA GRIFF Ägare: SAVIOIJA MIKKO & MINNA, FI-60200 SEINÄJOKI, FINLAND Uppfödare: WLODARSKA PATRYCJA, POLEN |
|
GROSSER MüNSTERLÄNDER |
Antal: 1 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
VASSFJÄRDEN'S FILOU Ägare: ÅSTRÖM ANNICA, TYRESÖ Uppfödare: ÅSTRÖM ANNICA, TYRESÖ |
|
CACIB - hane: |
VASSFJÄRDEN'S FILOU Ägare: ÅSTRÖM ANNICA, TYRESÖ Uppfödare: ÅSTRÖM ANNICA, TYRESÖ |
|
IRLÄNDSK RÖD OCH VIT SETTER |
Antal: 7 |
|
Domare: |
COODE CAROLE, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.E. DK V-12 NORD JV-11 NORD V-12 SE V-13 SE V-14 GALLYBOB BOBBY DAZZLER Ägare: BORNESJÖ ULRIKA, VÄDDÖ Uppfödare: MRS S M B WALTON, STORBRITANNIEN |
|
BIM: |
NORD V-07 SE V-15 SE VV-15 CASTLEFENNY LAST WORD Ägare: ANDERSSON KENNETH, RÅNÄS Uppfödare: MRS E C WHITE, STORBRITANNIEN |
|
CACIB - hane: |
C.I.E. DK V-12 NORD JV-11 NORD V-12 SE V-13 SE V-14 GALLYBOB BOBBY DAZZLER Ägare: BORNESJÖ ULRIKA, VÄDDÖ Uppfödare: MRS S M B WALTON, STORBRITANNIEN |
|
Bästa veteran: |
SE V-11 SE VV-14 SE VV-15 CUMHAIL CAPSICUM Ägare: ANDERSSON KENNETH, RÅNÄS Uppfödare: MRS A M CHILCOTT, STORBRITTANIEN |
|
IRLÄNDSK RÖD SETTER |
Antal: 40 |
|
Domare: |
THIRLWELL JOHN, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.E. GB SHCH SE V-13 SE V-14 SE V-15 COPPER'S MAGISKA UNDER Ägare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG Uppfödare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG |
|
BIM: |
COPPER'S TÖRNROSA Ägare: SÖDERSTRÖM LENA, VÄSTERVIK Uppfödare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG |
|
CACIB - hane: |
COPPER'S POP THE BUBBLE Ägare: RIMMENSTRAND MALIN, FINSPÅNG Uppfödare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG |
|
CACIB - tik: |
COPPER'S TÖRNROSA Ägare: SÖDERSTRÖM LENA, VÄSTERVIK Uppfödare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. GB SHCH JWW-08 COPPER'S MAGICAL BUBBLE Ägare: BÄCKMAN MADELEINE, SORUNDA Uppfödare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG |
|
Bästa avelsgrupp: |
C.I.E. GB SHCH JWW-08 COPPER'S MAGICAL BUBBLE Ägare: BÄCKMAN MADELEINE, SORUNDA Uppfödare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: COPPER'S Uppfödare: ÖSTMAN CAMILLA, FINSPÅNG |
|
KLEINER MüNSTERLÄNDER |
Antal: 22 |
|
Domare: |
REISINGER KARL, ÖSTERRIKE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
EUW-15 INT&NORD UCH NO V-14 NORD V-14 SE JCH SE V-10 LOKKEBERGET'S IGOR Ägare: PÅL THORESEN, YTRE ENEBAKK, NORGE Uppfödare: THORESEN PÅL, NO-1914 YTRE ENEBAKK |
|
BIM: |
J GRÅSIDINGENS FINA Ägare: JOHANSSON CHARLOTTA, TÄBY Uppfödare: ALMQVIST GILLSTEDT LENA, ENKÖPING |
|
CACIB - hane: |
EUW-15 INT&NORD UCH NO V-14 NORD V-14 SE JCH SE V-10 LOKKEBERGET'S IGOR Ägare: PÅL THORESEN, YTRE ENEBAKK, NORGE Uppfödare: THORESEN PÅL, NO-1914 YTRE ENEBAKK |
|
CACIB - tik: |
J GRÅSIDINGENS FINA Ägare: JOHANSSON CHARLOTTA, TÄBY Uppfödare: ALMQVIST GILLSTEDT LENA, ENKÖPING |
|
CERT - tik: |
J GRÅSIDINGENS FINA Ägare: JOHANSSON CHARLOTTA, TÄBY Uppfödare: ALMQVIST GILLSTEDT LENA, ENKÖPING |
|
Bästa veteran: |
GRÅSIDINGENS MÅRA Ägare: HOLM KERSTIN, HÄSSELBY Uppfödare: ALMQVIST-GILLSTEDT LENA, ENKÖPING |
|
Bästa avelsgrupp: |
J NORD UCH SE V-13 MÜNSTERKULLENS RIDDAR KATO Ägare: HERMANSSON MELINDA, NOSSEBRO Uppfödare: HOLGERSSON BJÖRN, HOLGERSSON ANN, ALINGSÅS |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: GRÅSIDINGENS Uppfödare: ALMQVIST GILLSTEDT LENA, ENKÖPING |
|
KORTHÅRIG VORSTEH |
Antal: 37 |
|
Domare: |
THIRLWELL JOHN, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
J SE UCH FJÄLLVITTRAN'S MÅRA Ägare: VON KRUSENSTIERNA THERÉSE, STALLARHOLMEN Uppfödare: JONASSON YLVA, JÄRPEN |
|
BIM: |
J BJÖRNKÄRRETS LORD DOUGLAS Ägare: ANNETTE SVEDBERG, ALFTA Uppfödare: GULLBERG LENNART, LINDOME |
|
CACIB - hane: |
SE JV-15 PICTAN GIBSON Ägare: ÅBERG PETRA, ÖVERHÖRNÄS Uppfödare: YLIPEKKA TAINA & JUHA, FINLAND |
|
CACIB - tik: |
J SE UCH FJÄLLVITTRAN'S MÅRA Ägare: VON KRUSENSTIERNA THERÉSE, STALLARHOLMEN Uppfödare: JONASSON YLVA, JÄRPEN |
|
CERT - hane: |
SE JV-15 PICTAN GIBSON Ägare: ÅBERG PETRA, ÖVERHÖRNÄS Uppfödare: YLIPEKKA TAINA & JUHA, FINLAND |
|
CERT - tik: |
JEUW-15 KAPPAHEGYI EBEN Ägare: ELISABETH STOKVOLD, GAN, NORGE Uppfödare: SZEKERS, LAJOS/ SZEKERS NIKOLETT, HU KOSSUTH UT 105, POLGARDI, UNGERN |
|
Bästa veteran: |
J BJÖRNKÄRRETS LORD DOUGLAS Ägare: ANNETTE SVEDBERG, ALFTA Uppfödare: GULLBERG LENNART, LINDOME |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: BJÖRNKÄRRETS Uppfödare: GULLBERG LENNART, LINDOME |
|
LÅNGHÅRIG VORSTEH |
Antal: 2 |
|
Domare: |
SUNEBRING PAULA - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
NO V-15 SE V-11 SE V-13 SE V-15 SLAGHÖKEN'S ELECTRA Ägare: SKINNAR GUNILLA, HUDDUNGEBY Uppfödare: WIDERSTRÖM MARIE, KIMSTAD |
|
CACIB - tik: |
NO V-15 SE V-11 SE V-13 SE V-15 SLAGHÖKEN'S ELECTRA Ägare: SKINNAR GUNILLA, HUDDUNGEBY Uppfödare: WIDERSTRÖM MARIE, KIMSTAD |
|
PERDIGUEIRO PORTUGUES |
Antal: 2 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
SE JV-15 SE V-15 PORTUGUESE HUNTER SHAKIRA Ägare: PAANANEN PIRJO, HALLSTAHAMMAR Uppfödare: MYRÉN KATARINA, STRÄNGNÄS |
|
CACIB - tik: |
SE JV-15 SE V-15 PORTUGUESE HUNTER SHAKIRA Ägare: PAANANEN PIRJO, HALLSTAHAMMAR Uppfödare: MYRÉN KATARINA, STRÄNGNÄS |
|
|
Domare: |
COODE CAROLE, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
WEIMPOINT NAUGHTY WIZARD OF OZ Ägare: TIINA NÄRHI-JÄÄSKELÄINEN, PUPONMÄKI, FINLAND Uppfödare: LENAERTS-PILATUS KRISTINA, BELGIEN |
|
BIM: |
WOODWELIKE BELIEVE IN SUNSHINE Ägare: SÖDERLING ELISABET, ÖREBRO Uppfödare: SÖDERLING ELISABET, OLSSON BERIT, ÖREBRO |
|
CACIB - hane: |
WEIMPOINT NAUGHTY WIZARD OF OZ Ägare: TIINA NÄRHI-JÄÄSKELÄINEN, PUPONMÄKI, FINLAND Uppfödare: LENAERTS-PILATUS KRISTINA, BELGIEN |
|
CACIB - tik: |
WOODWELIKE BELIEVE IN SUNSHINE Ägare: SÖDERLING ELISABET, ÖREBRO Uppfödare: SÖDERLING ELISABET, OLSSON BERIT, ÖREBRO |
|
CERT - hane: |
DK JV-14 J KING WOODWELIKE OF SCANDIACA Ägare: OLSSON BERIT, ÖREBRO Uppfödare: ZATTOVICZ ROMAN, SLOVAKIEN |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. J SE V-07 SE V-08 SE V-10 VWW-14 SUNHOUSE ICE SKATER Ägare: OLSSON BERIT, ÖREBRO Uppfödare: MR J D & MRS R M C MARTIN, STORBRITANNIEN |
|
Bästa avelsgrupp: |
NO JV-11 SILVERGRUVANS LADY QITTY Ägare: LEGNESKOG SUSANNE, SOLLEBRUNN Uppfödare: ÖSTMAN ULLA-BRITT, TIMMERSDALA |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: EAST MEADOWS Uppfödare: FOSSELIUS PETERSSON L. &, PETERSSON U.P & LEGNESKOG S., MOLKOM |
|
SLOVENSKÝ HRUBOSRSTY STAVAC (OHAR) |
Antal: 2 |
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
EUW-15 J NO V-14 NORD V-14 SE JV-12 SE V-12 SE V-13 SE V-15 SE VCH CLASSIC DREAM'S BALD EAGLE Ägare: EKSTRÖM MARTINA, HENÅN Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
BIM: |
J SE V-12 SE V-13 SE V-14 SE V-15 SE VCH WW-14 JORKY CLASSIC DREAMS MILHOSTOVSKYCH Ägare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER Uppfödare: URBAN MICHAL ING, SLOVAKIEN |
|
CACIB - hane: |
EUW-15 J NO V-14 NORD V-14 SE JV-12 SE V-12 SE V-13 SE V-15 SE VCH CLASSIC DREAM'S BALD EAGLE Ägare: EKSTRÖM MARTINA, HENÅN Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
CACIB - tik: |
J SE V-12 SE V-13 SE V-14 SE V-15 SE VCH WW-14 JORKY CLASSIC DREAMS MILHOSTOVSKYCH Ägare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER Uppfödare: URBAN MICHAL ING, SLOVAKIEN |
|
CERT - tik: |
J SE V-12 SE V-13 SE V-14 SE V-15 SE VCH WW-14 JORKY CLASSIC DREAMS MILHOSTOVSKYCH Ägare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER Uppfödare: URBAN MICHAL ING, SLOVAKIEN |
|
|
Domare: |
COODE CAROLE, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
EKHOVS VERITAS Ägare: KRISTOFFERSSON CARINA, VÅMHUS Uppfödare: STRID CHRISTINA, MARIEFRED |
|
CACIB - tik: |
EKHOVS VERITAS Ägare: KRISTOFFERSSON CARINA, VÅMHUS Uppfödare: STRID CHRISTINA, MARIEFRED |
|
CERT - tik: |
EKHOVS VERITAS Ägare: KRISTOFFERSSON CARINA, VÅMHUS Uppfödare: STRID CHRISTINA, MARIEFRED |
|
|
Domare: |
JACOBSSON CHARLOTTE - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
ÅTTA SMÅ TASSARNAS H E GRIZZLI Ägare: HEDSTRÖM SUZANNE, BÅLSTA Uppfödare: HEDSTRÖM SUZANNE, BÅLSTA |
|
BIM: |
C.I.E. DK&NO UCH JWW-08 RLD N&F SE V-15 SE VV-15 HÄROMI'S TELLTAILS OF JAMES BOND Ägare: WEIMER KRISTINA, HUDDINGE Uppfödare: NUNN MARGARETA, NUNN PETER, SKÄRHAMN |
|
CACIB - hane: |
SE JV-13 MULLER Ägare: MALIN PASTOOR, TJUDÖ, ÅLAND, FINLAND Uppfödare: NORDBERG ERICA, SALTVIK, ÅLAND |
|
CACIB - tik: |
C.I.E. NO V-13 SE V-13 WW-12 LIVSGNISTANS HONEY Ägare: HEDSTRÖM SUZANNE, BÅLSTA Uppfödare: ERIKSSON KARIN, MALUNG |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. DK&NO UCH JWW-08 RLD N&F SE V-15 SE VV-15 HÄROMI'S TELLTAILS OF JAMES BOND Ägare: WEIMER KRISTINA, HUDDINGE Uppfödare: NUNN MARGARETA, NUNN PETER, SKÄRHAMN |
|
STRÄVHÅRIG VORSTEH |
Antal: 19 |
|
Domare: |
SUNEBRING PAULA - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.B. DK UCH DK V-12 NORD V-11 NORD V-12 SE UCH TROLLÄNGENS RAGNAR Ägare: ERLANDSSON ANETTE, ÅLED Uppfödare: ERLANDSSON ANETTE, PALM MATTI, ÅLED |
|
BIM: |
J SE JV-12 TROLLÄNGENS TURI Ägare: ERLANDSSON ANETTE, ÅLED Uppfödare: ERLANDSSON ANETTE, PALM MATTI, ÅLED |
|
CACIB - hane: |
C.I.B. DK UCH DK V-12 NORD V-11 NORD V-12 SE UCH TROLLÄNGENS RAGNAR Ägare: ERLANDSSON ANETTE, ÅLED Uppfödare: ERLANDSSON ANETTE, PALM MATTI, ÅLED |
|
CACIB - tik: |
J SE JV-12 TROLLÄNGENS TURI Ägare: ERLANDSSON ANETTE, ÅLED Uppfödare: ERLANDSSON ANETTE, PALM MATTI, ÅLED |
|
UNGERSK VIZSLA, KORTHÅRIG |
Antal: 14 |
|
Domare: |
HARAN GORDON R, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
HALSTON EVERLASTING CHOICE Ägare: WIK CATARINA, OLOFSTORP Uppfödare: NACSA AGNES, UNGERN |
|
BIM: |
ROUGHSHOOT I'M ON FIRE Ägare: SISSEL JERVE, OSLO, NORGE Uppfödare: BERGIN S. & J., ENGLAND |
|
CACIB - hane: |
ROUGHSHOOT I'M ON FIRE Ägare: SISSEL JERVE, OSLO, NORGE Uppfödare: BERGIN S. & J., ENGLAND |
|
CACIB - tik: |
SHADOWFIELDS SHIMA Ägare: OLSSON BERIT, ÖREBRO Uppfödare: FAGERSTRÖM ANNA-LENA, KARLSKOGA |
|
CERT - hane: |
J SE VCH BUSVIZSLANS GROUSE GORDON Ägare: MALMQVIST CHRISTER, UPPSALA Uppfödare: KITS NILSSON EVA, NILSSON SUNE, HALLSTAHAMMAR |
|
CERT - tik: |
MAGASPARTI RUTINOS FLORENCE Ägare: JUHLIN INA, ÖREBRO Uppfödare: MÅRMAROSI ANNA, UNGERN |
|
Bästa veteran: |
NO UCH SE JCH SE UCH CONTESSA AV MIESSEVÅRRI Ägare: KITS NILSSON EVA, HALLSTAHAMMAR Uppfödare: ELVENES ROALD, NO-9147 BIRTAVARRE |
|
UNGERSK VIZSLA, STRÄVHÅRIG |
Antal: 3 |
|
Domare: |
COODE CAROLE, STORBRITANNIEN - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
SE JV-13 SE V-14 SE V-15 AMBERPOINTS RED RUBY Ägare: BJURLERSTAM DARBERG LOUISE, VATTHOLMA Uppfödare: FREDÉN MARIE, SKUTSKÄR |
|
BIM: |
EE JCH LT CH LT JCH LV JCH ZÖLDMÅLI ÅKOS Ägare: SAVIOIJA MIKKO, FI-60200 SEINÄJOKI, FINLAND Uppfödare: MICZEK ZSÓFIA, UNGERN |
|
CACIB - hane: |
EE JCH LT CH LT JCH LV JCH ZÖLDMÅLI ÅKOS Ägare: SAVIOIJA MIKKO, FI-60200 SEINÄJOKI, FINLAND Uppfödare: MICZEK ZSÓFIA, UNGERN |
|
CACIB - tik: |
SE JV-13 SE V-14 SE V-15 AMBERPOINTS RED RUBY Ägare: BJURLERSTAM DARBERG LOUISE, VATTHOLMA Uppfödare: FREDÉN MARIE, SKUTSKÄR |
|
CERT - hane: |
EE JCH LT CH LT JCH LV JCH ZÖLDMÅLI ÅKOS Ägare: SAVIOIJA MIKKO, FI-60200 SEINÄJOKI, FINLAND Uppfödare: MICZEK ZSÓFIA, UNGERN |
|
WEIMARANER, KORTHÅRIG |
Antal: 43 |
|
Domare: |
SUNEBRING PAULA - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
US CH SILHOUETTE'S ALL REVVED UP Ägare: ÅGNES ´NACSA, MALMÖ, UNGERN Uppfödare: CASSIDY CINDY & BRUCE, USA |
|
BIM: |
C.I.E. FI V-12 J SE V-11 SE V-14 MIMMTRIX SUSAN Ägare: ERIXON MIMMI, VÅRGÅRDA Uppfödare: ERIKSSON MIMMI, VÅRGÅRDA |
|
CACIB - hane: |
US CH SILHOUETTE'S ALL REVVED UP Ägare: ÅGNES ´NACSA, MALMÖ, UNGERN Uppfödare: CASSIDY CINDY & BRUCE, USA |
|
CACIB - tik: |
C.I.E. FI V-12 J SE V-11 SE V-14 MIMMTRIX SUSAN Ägare: ERIXON MIMMI, VÅRGÅRDA Uppfödare: ERIKSSON MIMMI, VÅRGÅRDA |
|
CERT - hane: |
J JERIKOGÅRDENS TIME FOR A CHANGE Ägare: ERIKSSON LISBETH, DEJE Uppfödare: ERIKSSON LISBETH, DEJE |
|
CERT - tik: |
AU CH DK V-15 J NO V-13 GREYWEI FORGET ME KNOT Ägare: ERIXON MIMMI, VÅRGÅRDA Uppfödare: GREYWEI KENNELS, AUSTRALIEN |
|
Bästa veteran: |
C.I.E. DK V-12 NORD V-09 SE V-07 SE V-09 SE VCH LOCKFÅGELNS KLÖVER DAM Ägare: KÄLLBERG MIA, SALA Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
Bästa avelsgrupp: |
FI JV-09 J NORD JV-09 SE V-12 SE V-13 SE VCH LOCKFÅGELNS LOTUS ELITE Ägare: EDÉN EVELINA, HUDDINGE Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: LOCKFÅGELNS Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
WEIMARANER, LÅNGHÅRIG |
Antal: 18 |
|
Domare: |
SUNEBRING PAULA - BIR, Avel/uppf.grupp |
|
|
BIR: |
C.I.B. C.I.E. DK CH(+J) FI UCH FI V-09 FR CH NO UCH NO V-14 NORD V-08 NORD V-14 SE UCH SE VCH WW-10 WW-11 WW-13 WW-14 CLASSIC DREAM'S HAZEL GROUSE Ägare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
BIM: |
C.I.E. DK V-13 NO V-14 SE JV-13 SE V-13 LOCKFÅGELNS DODGE VICTORY Ägare: KÄLLBERG MIA, SALA Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
CACIB - hane: |
C.I.E. DK V-13 NO V-14 SE JV-13 SE V-13 LOCKFÅGELNS DODGE VICTORY Ägare: KÄLLBERG MIA, SALA Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
CACIB - tik: |
C.I.B. C.I.E. DK CH(+J) FI UCH FI V-09 FR CH NO UCH NO V-14 NORD V-08 NORD V-14 SE UCH SE VCH WW-10 WW-11 WW-13 WW-14 CLASSIC DREAM'S HAZEL GROUSE Ägare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
CERT - tik: |
EUW-15 J JWW-14 NO V-15 NORD JV-14 SE V-15 SE VCH CLASSIC DREAM'S VIRGO Ägare: BERGKVIST ÅSA, STIGTOMTA Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|
Bästa veteran: |
INT UCH J NORD JV-06 NORD UCH NORD V-07 SE VCH SE VV-15 WW-08 WW-10 VWW-13 VWW-14 CLASSIC DREAM'S YUPYA Ägare: RYBERG PERNILLA, VÄRMLANDS NYSÄTER Uppfödare: NORDLUND PERNILLA, RYBERG ROLF, UDDEVALLA |
|
Bästa avelsgrupp: |
J LOCKFÅGELNS NOSTALGIE Ägare: RUTEBY LOTTA, MOTALA Uppfödare: KÄLLBERG MIA, SALA |
|
Bästa uppfödargrupp: |
Kennel: CLASSIC DREAM'S Uppfödare: RYBERG PERNILLA, RYBERG ROLF, VÄRMLANDS NYSÄTER |
|