Vi välkomnar Eva Solstrand tillbaka för att föreläsa för oss hur vi bygger starka och skadefria hundar men denna gången blir fokus på de praktiska övningarna för att nå detta viktiga mål.
När?
Onsdag 13 september kl. 18.00 börjar utbildningen och från kl. 17.45 kan du logga in. Föreläsningen kommer ta ca 1,5 timme inkl pauser och tid för frågor.
Var?
Precis var du vill! Föreläsningen genomförs digitalt via Zoom, så du behöver tillgång till en dator eller mobil och bra internetuppkoppling.
Några dagar föreläsningen kommer du få mejl med all info om var du ska logga in för att kunna delta.
För vem?
Alla är varmt välkomna att anmäla sig!
Kostar?
50 kr för alla medlemmar i Sveriges Hundungdom mellan 6 och 25 år och 150 kr för övriga.
Swisha anmälningsavgiften till 123 676 0763 eller bankgiro 5961-3893. Märk din betalning Stark + ditt namn.
OBS! Vid uteblivet deltagande, så kommer du debiteras 250 kr.
Anmälan
Sista anmälningsdag är 27 augusti.
Du anmäler dig genom att klicka på den lila knappen ANMÄLAN (öppnas i nytt fönster).
Eva Solstrand, Sport Dog Academy

Eva Solstrand är legitimerad kiropraktor och utbildad hundmassör med mångårig erfarenhet av att hjälpa hundar (och hundägare!) med olika fysiska besvär, både med akuta skador men även med förebyggande träning. Du kan läsa mer om Eva och hennes företag här Sport Dog Academy.
Våra samarbetspartners
Föreläsningen arrangeras i samarbete med våra sponsorer Agria Djurförsäkring och PrimaDog och vårt studieförbund Studiefrämjandet.